Селище Горького

Горького — селище, центр сільської ради, яка утворилася із двох сільських рад — Долинської та Шевченківської — у 1996 р. Розташоване на відстані 23 км від обласного та районного центру — м. Дніпропетровськ та за 3 км від найближчої залізничної станції Сухачівка.

Горьківській сільській раді підпорядковані села Шевченко, Долинське, Пашена Балка. Площа населеного пункту — 93.6 га. Кількість населення — 963 особи, дворів — 354. День села — 16 жовтня.

У 30-х роках XX ст. не була бригада колгоспу «Переможені.» Криничанського району; з 1939 р. по 1963 р. — підсобне господарство заводу ДЗМО. Виникнення населеного пункту як селище Горького припалає на той час, коли був заснований радгосп «Долинський» (08.02.1963 р.). Перший директор радгоспу — Павло Миколайович Хмурий. У 1964 р. мешканнями селища була закладена перша вулиця Горького. З нього часу розпочалася активна забудова селища в основному господарським способом радгоспом «Латинський», Це будівництво 2- і 3-поверхових будинків та котеджів, прокладення комунікацій водопо­стачання. газифікація, асфальтування доріг.

1975 р. в селі існувала початкова 3-річна школа, після закінчення якої діти навчалися у шкотах м. Дніпродзержинська та селища Таромське. У 1988 р. була викрита сучасна загальноосвітня середня школа на 460 учнів (перший директор — Віктор Борисович Голоти). У 1990 р. від крито медичну амбулаторію, яка на сьогодні мас статус амбулаторії загальної практики — сімейної медицини вищої категорії. У селищі працюють відділення зв’язку, бібліотека, два магазини.

Долинське — село, підпорядковане Горьківській селищній раді (до 1990 р. село Попова Балка), засноване в 1816 р. Розташоване за 27 км від обласного та районною центру — м. Дніпропетровськ, на автотрасі Дніпропетровськ — Кривий Ріг. Площа — 108.6 та. Кількість населення — 145 осіб, дворів — 70. У селі відділення зв’язку, магазин. У 1964 р. встановлено пам’ятник воїнам-визволителям, що загинули під час Великої Вітчизняної війни. 14 жовтня 2006 року відкрито храм Покрови Божої Матері.

Шевченко — село, підпорядковане Горьківській сільській ралі. розташоване на відстані 20 км від м. Дніпропетровськ у південно-західному напрямку по Криворізькому шосе. Площа населеного пункту — 186,3 га. Кількість населення — 965 осіб, дворів — 313. День села — 16 серпня. До 1957 р. офіційної назви село не мало, а жителі називали його Краснопіллям, або підсобним господарством заводу ім. Леніна (Ленінське). 16 серпня 1957 року селу була присвоєна назва Шевченко.

Населений пункт електрифікований і газифікований, усі дороги з твердим покриттям, має централізоване водопостачання. У селі є загальноосвітня середня школа (138 учнів. 15 вчителів), працює бібліотека (10 тис. примірників друкованих витань), на базі ВК відроджено жіночий ансамбль «Горлиця». У 1985 р. на честь 40-річчя Великої Перемоги звелено монумент Слави і навколо нього висаджено парк Слави, також встановлено пам’ятник Т.Г. Шевченку. Працюють медична амбулаторія загальної практики — сімейної медицини

Пашена Балка — село, підпорядковане Горьківській сільській раді. знаходиться від обласного та районного центру на відстані 26 км. Засноване село в XIX ст. Свою назву воно одержало як балка, де випасати худобу мешканні с. Діївка. Площа села — 129,2 га. Кількість населення — 349 осіб, дворів — 147. З 1930 р. по 1963 р. землі села використовувалися заводом ім. Калініна як підсобне господарство. У 1963 р. підсобні господарства заводів були реорганізовані в радгоспи. Село електрифіковано і газифіковано, має дороги з твердим покриттям, водопостачання централізоване (промислова свердловина). У селі працюють магазин, бібліотека, фельдшерський пункт. Діти здобувають знання у Шевченківській загальноосвітній школі, до якої здійснюється підвіз шкільним автобусом.

Славляться села Горьківської сільської ради своїми земляками. На початку Великої Вітчизняної війни багато односельців пішло на фронти та воювало до повної перемоги над німецькими загарбниками. Вони були відзначені державними нагородами за ратні подвиги: І.Л. Артеменко. І.С. Онишенко, Л.Т. Дорофеев, Д.С. Гладуні. Вдячні односельці вшанували нам’ять своїх земляків меморіалами в селах Шевченко і Долинське. За трудові досягнення 67 осіб нагороджено орденами і медалями Радянського Союзу

На сьогодні селище Горького живе турботами та проблемами всієї України. На території Горьківської сільської ради нині діють науково-дослідна виробнича агрофірма «Наукова», сільськогосподарське підприємство «Дружба», 11 фермерських господарств.