Селище Ювілейне

Ювілейне – селище, центр селищної ради. Найближча залізнична станція – Дніпропетровськ, за 17 км. Площа населеною пункту – 973,6 га. Кількість населення станом на 01.01.2008 р. — 14 000 осіб, дворів — 240. День селища — 15 липня.

Перші поселення на території сучасною Підгородного та його околиць виникли в епоху бронзи в 2 тис. до н. е. На початку XVII ст. були зимівники козаків, частина запорожців залишила тоді Самару й остаточно осіла вздовж річки Кільчень.

Після ліквідації Запорізької Січі козацькі зимівники були об’єднані в 1778 p. у слобідку Підгороднє. Походження цієї назви пов’язане з розташуванням тоді слободи поблизу губернського міста Катеринослава (піл городом). Селяни займалися землеробством та скотарством, з нього й жили. Викуп державної землі у Підгородньому відбувся тільки у січні 1887 р. З 1920 р. по грудень 1959 р. існував Пригородний район.

У січні 1965 р. утворено район Дніпропетровський, який існує понині. Указом Президії Верховної ради УPCP від 24.02.1987 року Південно-Західний житловий масив м. Підгороднє Дніпропетровського району перетворили в окремий населений пункт — селище Ювілейне.

Виконавчий комітет Дніпропетровської обласної ради народних Депутатів рішенням від 22 червня 1987 р. вніс в адміністративно-територіальний устрій окремих районів такі зміни: у Дніпропетровському районі відніс селище Ювілейне до категорії селиш міського типу, утворив у ньому селищну раду та найменував її Ювілейною.

Передано у приватну масність 182 земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлових будинків: надано погодження на заключення договору оренди на землі несільськогосподарського призначення підприємствам та організаціям. На території Ювілейної селищної рані використовують земельні ділянки дія ведення фермерського господарства 35 фермерів, які свою продукцію реалізують на ринках міста.

Рада ветеранів бере активну участь у суспільно-політичному житті селища, вболіває за майбутнє селища, за його добробут та покрашення життя, має вплив на патріотичне виховання молоді. Велика увага приділяється людям похилого віку, пенсіонерам та малозабезпеченим мешканцям селища.

На всі свята запрошуються ветерани Великої Вітчизняної війни, ветерани праці, молодь селища, всі ті. хто сумлінною працею примножує честь і славу рідного Ювілейного. Голова селищної ради Камінськнй Іван Миколайович, який очолює селищну раду протягом 18 років, завжди вітає громадян свого селища зі святами, він вручає нагороди ветеранам і подарунки.

Селище Ювілейне успішно виконує функцію районного центру, оскільки на його території компактно розташовані всі районні служби, організації та установи. Розбудова селища не припинялася з дня його утворення, і на сьогодні площа території населеного пункту становить 950 га.

Селише Ювілейне молоде і дуже сучасне, адже тут є й багатоповерхові будівлі, і приватний сектор, житловий масив котеджного типу «Золоті ключі», сучасні торговельні комплекси «Метро», «Епіцентр», садово-виставковий центр, горгово-розважальні центри. Такі серйозні інвестиції сприяють розвитку інфраструктури не тільки Ювілейного, але й Дніпропетровська в цілому.

Нині у Ювілейному проживають 11,5 тисяч мешканців. Селищна рада робила і робить усе від неї залежне, аби людям тут жилося комфортно. Ювілейне єдине у Дніпропетровському районі містить таку велику кількість багатоповерхових будинків.

Щорічно з місцевого бюджету виділяються кошти на підтримання житлово-комунального господарства та ремонт ліфтів, яких нараховується аж 90. Вода, газ прийшли у приватні будинки, діє гут і каналізаційна система. Відпрацьовано проектування будівництва газопроводу, водопостачання і водовідведення до осель мешканців другого відділення та ст. Березанівка.