Село Любимівка

Любимівка (до 1917 р. — Олексіївка) — село, центр сільської ради, розташоване за 25 км на південний схід від обласного центру та за 9 км віл залізничної станції Іларіонове. Площа — 325.5 га. Кількість населення — 2629 осіб. Кількість дворів — 1269. День села — 30 вересня.

Ліобимівській сільській раді підпорядковані села Любимівка, Перше Травня, Придніпровка

У Любимівці побудовані і функціонують Свято-Миколаївська церква, загальноосвітня середня школа, будинок культури, бібліотека, спортивний стадіон, дільнична лікарня (амбулаторія та стаціонарне відділення). Відбудовується дитячий садочок. На вулицях села стоять красиві будинки з червоної або білої цегли, шлакоблоку, вкриті шифером, залізом, черепицею. Села Любимівка та Перше Травня повністю газифіковані. Висаджено багато декоративних та фруктових дерев.

За часів Запорізької Січі на місці нинішньої Любимівки стояли запорізькі зимівники та хутори. Після скасування Січі величезні земельні площіі були роздані поміщикам. Одержав землю понад Дніпром і брат катеринославського намісника Синельникове, який у 1782 р. переселив сюди з Воронезької губернії селян-кріпаків. Так було покладено початок заснування села. Пізніше сюди переселили також і кріпаків-українців.

Поблизу с. Любимівка досліджено поселення ямної культури доби бронзи (3 тис. до н. с.). У балці Татарці відкрито поселення пізньої бронзи (І тне. до н.е.) та черняхівської культури (ІІІ-ІУ ст.). На території с. Перше Травня, в балці Яцевій викрито поселення пізньої бронзи (15-9 ст. до н. с.) та кілька ранньослов’янських поселень (ІV-ХІІІ ст.). Любимівку відвідав відомий російський пост Г.Р. Державін. Побував тут В.Л. Жуковський. Вражений видовищем порога Ненаситця він записав тут першу главу («Громовой») великої поеми «Двенадцать спящих дев». Приїжджав подивитися на пороги і О.С. Пушкін, який тоді був у Катеринославі в засланні.

У складі Любимівської сільської ради 20 депутатів. Рада постійно займається питаннями соціального розвитку села, піклується про підвищення добробуту і культури населення, багато уваги приділяється впорядкуванню села, його благоустрою. Прикладом тому є завершення робіт з відбудування дитячого садка на 90 місць. Розпочато роботи з відношення опалювання Будинку культури.

Перше Травня — село, підпорядковане Любимівській сільській раді, розташоване за 7 км від обласного центру. Площа – 68,2 га. Кількість населення — 391 особа. Кількість дворів — 168. День села — 1 травня.

Придніпровка — село, підпорядковане Любимівській сільській ралі, розташоване за 5 км від обласного центру. Площа – 66,8 га. Кількість населення — 97 осіб. Кількість дворів — 108.