Село Миколаївка

Миколаївка – село, сільської ради. Розташоване за 60 км на зх від районного центру селища Ювілейного. Площа – 6391,9 га. населення — 2034 особи, кількість дворів — 872. День села — 22 серпня.

До складу миколаївської сільської входить село Орджонікідзе.

Часом заснування села є середина XVIII ст., коли перші поселенці села Кам’янського (нині Дніпродзержинськ) з’явилися в долині річки Суха Сура. Особливістю села с його значна протяжність на 9 км уздовж річки, оскільки поселенні віддавали перевагу родючим землям. Окремі сім’ї мали родинні ремесла, ще й досі збереглися відповідні прізвища: Гончарі, Плахтіхї, Шкурки, Решетили, Бондарі та інші. Але основним заняттям було землеробство і скотарство.

Село Миколаївка досить інтенсивно розвивалося. У 1905 р. були збудовані гарні кам’яні будівлі церкви та початкової школи. Близьке розташування села до Кам’янського (Дніпродзержинська), Сухачівки та Діївки зумовило активну участь села в історичному та громадському житті країни. У січні 1918 р. в селі була встановлена Радянська влада. У 1925 р. на території села з десяти дворів бідняків була організована комуна «Червона Поляна», яка у 1929 р. злилася з товариством спільного обробітку землі, у результаті чого утворився колгосп «Дзержинець».

1932 -1933 роки принесли в Миколаївку масове вимирання від голоду. На місцевому кладовищі поховано цілі сім’ї: Степана Омельченка (4 особи), Івана Богдана (3 особи). Гіркою пам’яттю про усіх жертв, що загинули у ті страшні роки, височіє на миколаївському кладовищі пам’ятний хрест «Жертвам голодоморів».

Велика Вітчизняна війна — ще одна сумна сторінка в історії с. Миколаївка. З перших днів війни більшість чоловічого населення пішла на фронт. Тільки за перший місяць на війну із села вирядилися 378 осіб, з них 167 — не повернулися додому, 22 серпня 1941 р. фашистські війська окупували село. 23 жовтня 1943 р. війська 604-го полку 195-ї дивізії 3-го Українського фронту звільнили с. Миколаївку від німецької окупації.

У 1961 р. місцевий колгосп із землями, господарством та колгоспниками приєднали до радгоспу ім. Орджонікідзе. Новин період розбудови села відзначається будівництвом нових вулиць, їх газифікацією, підведенням до осель води з Аульського водогону. У 1990 р. Миколаївська сільська рада ділиться на дві територіальні громади. За назвою тодішнього базового сільського господарства створюється Орджонікідзевська сільська рада з адміністративним центром у с. Миколаївка.

Село мас добре розвинену соціальну сферу: дитсадок «Сонечко» на 2 групи, середню школу, медичну амбулаторію, фельдшерсько-акушерський пункт, 6 торгівельних точок, 2 відділення поштового зв’язку, автоматизовану телефону станцію. Мережа водопроводу — 39 км, село газифіковане. Землі колишнього колективного сільськогосподарського підприємства ім. Орджонікідзе площею понад 5 тис. га розпайовано і передано в користування місцевим жителям. які здають ці землі в оренду або обробляють одноосібно.

Орджонікідзе — село, входить до складу миколаївської сільської ради. Розташоване за 6 км на північ від с. Миколаївки. Площа — 611 га, населення — 660 осіб, кількість дворів — 138. Дата заснування села — 1938 р.