Село Новомиколаївка

Новомиколаївка – село, центр сільської ради. Розташоване за 50 км від районного центру. Через село проходить залізниця, що з’єднує його з містом Дніпропетровськ. Площа населеного пункту – 155,3 га, кількість населення — 1241 особа. Кількість дворів — 752. День села — 24 серпня. До Новомиколаївської сільської ради входять села Сурсько-Клевцеве та Зелений Гай.

Села Новомиколаївка, Сурсько-Клевцеве та Зелений Гай розкинулись широко, привільно та мальовничо понад глибокою і розлогою долиною річки Сура, яка весною широко розливається, а влітку міліє. Особливо красиво розташоване село Новомиколаївка: лівий берег річки крутий, подекуди пологий, а правий — ще крутіший, одягнутий у граніт. Ландшафт нашої місцевості — не горбиста рівнина, де підвищення чергуються з балками. Поля перерізані лісосмугами. Грунти родючі, чорноземні. Кожна людина Новомиколаївки, що на Дніпропетровщині, знає про минуле своєї маленької Батьківщини та, пишаючись нею, хоче дізнатися більше.

У 1981 р. Новомиколаївська сільська рада відновила роботу. За 40 років у селі збудовано: сільський Будинок культури, медичну амбулаторію, добудовано школу, відбудовано православну церкву «Трьох святителів», дитячий садок «Веселка», багатоповерхові будинки. Викрито нові магазини приватних підприємств (ПП) Левченко та Білоус. У 1981 р. першим сільським головою став Лісняк Володимир Якович.

З 1986 р. по 2002 р. сільську раду очолила Красноносова Валентина Олександрівна. У 1985 р. була збудована медична амбулаторія. Охороні здоров’я односельців багато років віддала фельдшер Балаш Ганна Калениківна. Ця людина з доброю душею, майстер свого діла. Великий авторитет у селі має Черновол Марина Валентинівна, директор школи. Під її керівництвом плідно працює дружній колектив учителів.

Слова подяки за мирне небо хочеться сказати ветеранам війни, серед яких Ткаченко Іван Павлович — перший визволитель села Новомиколаївка.

У 1967 р. на території Новомиколаївки збудовано Будинок культури, першим директором якого була Карнета Марія Іванівна. На сьогодні його директором є Тараненко Ганна Миколаївна. Гордістю Будинку культури є народний хор «Червона калина».

Великим внесок у розвиток культури на селі зробила Щербак Євдокія Микитівна — вчитель, пенсіонер, у минулому директор шкоди та керівник хору «Червона калина». У 1987 р. їй було присвоєно звання лауреата на Другому Всесоюзному фестивалі народної творчості. Є.М. Щербак — краєзнавець цієї місцевості, написала книгу «Історія села», пише вірші та пісні. У Будинку культури відкрито музей «Українська світлиця».

З 2002 р. очолює сільську раду Тесленко Юрій Михайлович. За роки його головування зроблено капітальний ремонт та відкрито дитячий навчальний заклад «Веселка», капітально відремонтовано приміщення школи та сільської рані. Реконструйовано під’їзну автодорогу до с. Новомиколаївка, вкритою щебенем декілька доріг.

На сьогодні будується новий водогін у с. Новомиколаївка, виконано технічну документацію на підвідний газопровід. У 1998 р. Новомиколаївка, яка відзначила своє 140-річчя, живе турботами і проблеми всієї України.

Сурсько-Клевцеве — село, входить до складу Новомиколаївської сільської ради. Розташоване за 50 км від районної ради. Площа — 1298 га. Кількість населення — 250 осіб. Кількість дворів 120. День села — 24 серпня.

Зелений Гай — село, входить до складу Новомиколаївської сільської ради. Розташоване за 62 км від районної ради. Площа – 50,8 га. Кількість населення — 60 осіб. Кількість дворів 50. День села — 24 серпня.