У Дніпропетровську зростає кількість захворювань на меланому

До жителів Дніпропетровська та області звернулися з департаменту охорони здоров’я ради міста. Лікарі попереджують, що довге перебування людині під сонячними променями різко підвищує ризик захворюваності на таку хворобу, як меланома. Адже це злоякісна пухлина може з’явитися у будь-якому віці.

Для того, щоб уникнути неприємної хвороби необхідно дотримуватись основних правил: у сонячну погоду прикривати тіло та голову, використовувати сонцезахисні креми з рівнем захисту не менше 15 та носити сонцезахисні окуляри. Медичними працівниками Дніпропетровської області відмічена тенденція збільшення загальної кількості хворих на меланому.

Найбільш незахищеними є люди зі світлим кольором шкіри та рудим волоссям. Також любителі довго засмагати або якщо постійна робота людини пов’язана з тривалим  перебуванням на сонці. Основними ознаками хвороби є змінення форми родинки, її збільшення та зміна кольору. Найчастіше краї такої родинки мають зубчасту форму, а колір – найчастіше має різні неприродні відтінки сірого, чорного, блакитного та рожево-червоного.

На першій стадії людина може й не помітити початок захворювання, адже вона проходить без будь-яких симптомів.Тому кожен повинен періодично звертатися до медичних закладів для проходження обстеження.
Жителі Дніпропетровська можуть звернутися для отримання консультації до сімейного лікаря за місцем мешкання. Вже сімейний лікар в разі необхідності направить на консультацію до спеціалізованих  лікувальних закладів міста.