У місті обов’язковий медичний огляд пройшли 89% школярів

На сьогодні у Дніпропетровську обов’язковий медичний огляд пройшли понад 77 тисяч школярів, а це 89% від загальної кількості учнів. Про це під час  прес-конференції повідомила головний педіатр департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської міської ради Наталія Мороз. «З першого вересня у дніпропетровських школах будуть навчатися учні зі сходу, на сьогодні таких дітей вже близько 600. На сьогодні діти-переселенці разом з дніпропетровськими учнями проходять необхідний медичний огляд», — зазначила заступник начальника управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради Людмила Чернишова.

Наталія Мороз нагадала, що обов’язковий медичний огляд школярі проходять один раз на рік у центрах первинної медико-санітарної допомоги за місцем мешкання. «Звичайно ж краще його пройти до початку навчального року, оскільки на основі даних медогляду лікарі визначають у якій групі з фізкультури займатиметься дитина. Ті, хто за будь-яких причин не встиг пройти медогляд до початку навчального року, матимуть можливість зробити це пізніше. Таких дітей від навчання не відсторонюватимуть, але уроки фізкультури вони відвідувати не зможуть», — сказала Наталія Мороз. Вона нагадала, що дітей, які збираються йти у 1 клас та школярів до 11 років мають оглянути вузькопрофільні спеціалісти, а саме: хірург, офтальмолог, ортопед, стоматолог та інші лікарі за показаннями. 14 та 15 річних дівчат додатково оглядає гінеколог, психолог та ендокринолог,необхідно також  зробити флюорографію та аналіз крові на гемоглобін, а з 16,17 років дівчатам та хлопцям потрібно пройти огляд у стоматолога, зробити флюорографію, дівчатам відвідати гінеколога.

Окрім зазначеного огляду школярам роблять пробу Руфьє, за допомогою якої визначають  функціональні можливості серцево-судинної системи. Якщо ж діти будь-якого віку мають серйозні хронічні захворювання, стоять на медичному обліку їх оглядатимуть інші спеціалісти за показанням. За словами головного педіатра, профілактичний огляд учень проходить у присутності батьків або опікунів, після огляду лікар видає відповідні довідки, які учень передає медичному працівнику навчального закладу для оформлення листа здоров’я.

Джерело http://dniprorada.gov.ua/